Pozycjonowanie WordPress

Kilkanaście lat temu dostęp do Internetu miały w naszym kraju tylko nieliczne osoby i instytucje. Obecnie dostęp do sieci jest bardzo prosty. Spowodowało to, że Internet wykorzystujemy nie tylko do rozrywki. Obecnie Internet otwiera przed nami ocean możliwości.

Bardzo chętnie wykorzystujemy go do poszukiwania informacji o produktach i usługach, chętnie kupujemy też różne artykuły w sklepach internetowych. Liczba firmowych i prywatnych stron www jest więc olbrzymia. Jak to się jednak dzieje, że jedna strona odnotowuje bardzo dużą liczbę odwiedzin, a inne wręcz przeciwnie? Czy liczbę odwiedzin na stronie można  w jakiś sposób zwiększyć?

Przyczyny małej liczby odwiedzających daną stronę

Jest ich co najmniej kilka. Na pewno częściej odwiedzane przez użytkowników są te strony, które są dla nich bardziej atrakcyjne. Internauci lubią odwiedzać te strony, na których zamieszczane są liczne zdjęcia czy filmiki. Strony, na których są wyłącznie suche informacje nie należą do zbyt licznie odwiedzanych. Rzadziej odwiedzane są także te strony, które otwierają się bardzo wolno. Żyjemy obecnie coraz szybciej, nie chcemy tracić zbyt wiele czasu na załadowanie się strony internetowej.

Pozycjonowanie WordPress

Rzadko lub wcale odwiedzane są też te strony, które w wynikach wyszukiwania zajmują odległe pozycje. Fenomen Internetu interesuje wielu badaczy. Wyniki prowadzonych przez nich badań wykazały, że Internauci najczęściej odwiedzają te witryny internetowe, które znajdują się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Trochę mniej Internautów zagląda na drugą i trzecią stronę wyszukiwarki. Na dalsze nie zagląda już prawie nikt. Na szczęście istnieją obecnie możliwości pozwalające na podniesienie widoczności danej strony w wyszukiwarce. Taką możliwość daje pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych.

Popularna usługa agencji SEO

Ogromna liczba stron została stworzona w systemie WordPress. Popularność tego systemu sprawiła, że specjalnością wielu agencji SEO jest właśnie pozycjonowanie na WordPress. Pozycjonowanie WordPress ma na celu podniesienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania najbardziej popularnej wyszukiwarki internetowej.

Pozycjonowanie na WordPress to usługa, która jest skierowana do wszystkich administratorów stron stworzonych w tym systemie. Pozycjonowanie WordPress oraz optymalizacja WordPress to najlepszy sposób nie tylko na utrzymanie stałych klientów, ale także na zdobycie nowych.

Istotne jest wybranie słów kluczowych

Pozycjonowanie WordPress odbywa się między innymi poprzez wybranie słów kluczowych. Słowa kluczowe powinny być wybrane tak, aby w miarę możliwości jak najmocniej nawiązywały do tematyki strony. Wybranie odpowiednich słów kluczowych jest bardzo ważne. To od nich bowiem w dużym stopniu zależy, jak wysoką pozycję w rankingu stron www zajmie nasza strona. Słowa kluczowe mogą wybierać sami właściciele stron, dla których ma być wykonywane pozycjonowanie WordPress.

Pozycjonowanie WordPress (2)

Najczęściej jednak zadanie to wykonują pracownicy firmy, której specjalnością jest pozycjonowanie strony WordPress. Pozycjonowanie strony WordPress to tylko jedna z usług, które świadczą agencje SEO. Z reguły w ofercie agencji SEO jest także optymalizacja WordPress. Optymalizacja WordPress w połączeniu z pozycjonowaniem to działania, których celem jest podniesienie popularności strony. Optymalizacja strony WordPress obejmuje różne działania. Bardzo często optymalizacja strony WordPress polega na zwiększeniu szybkości ładowania się strony.

Czy pozycjonowanie i optymalizacja znaczy to samo?

Pozycjonowanie strony i optymalizacja strony WordPress to dwa różne procesy. Celem pozycjonowania jest przede wszystkim podniesienie widoczności danej witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie stron jest pojęciem bardzo obszernym, które obejmuje szereg różnorodnych działań. Zarówno jednak pozycjonowanie, jak i optymalizacja to działania, które są bardzo mocno ze sobą powiązane. Można powiedzieć, że strona zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarce pod warunkiem, że zostaną połączone w jedno pozycjonowanie i optymalizacja.

Optymalizacja strony obejmuje szereg bardzo różnorodnych działań. Na pewno dokonując optymalizacji strony niezbędne jest dokonanie zmian w treści strony pod kątem słów kluczowych. Dokonywane są również zmiany pod kątem technicznym. Optymalizacja WordPress pod kątem technicznym to między innymi wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym strona będzie dostępna także na urządzeniach mobilnych.

Agencje, które zajmują się pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych kierują swoje usługi do bardzo szerokiego grona klientów. Z ich usług mogą skorzystać zarówno te firmy, które chcą zwiększyć swoją sprzedaż niezależnie od lokalizacji, jak również te firmy, którym zależy przede wszystkim na dotarciu do tych klientów, którzy wyszukują produkty i usługi kierując się konkretną lokalizacją. Pozycjonowanie stron może bowiem mieć zarówno zasięg globalny, jak i lokalny. Z usług agencji SEO mogą korzystać także właściciele sklepów internetowych, którzy chcą zwiększyć sprzedaż.